Hakkımızda

Res&Con Restorasyon

Res&Con Restorasyon 2003 yılından itibaren çeşitli restorasyon ve konservasyon projelerinde görev alan  Restoratör Konservatör Mimar Canan AKHÜSÜK ve Restoratör Hüseyin BOZKURT tarafından 2010 yılında  kurulmuştur.

Firmamız geçmişten günümüze kültür mirası bir çok mimari ve taşınabilir esere yönelik konservasyon-restorasyon çalışmalarının yanı sıra proje uygulamalarında da kendini sürekli güncelleyerek çalışmalarına devam etmektedir.    Firmamız bünyesinde geleneksel malzeme ve uygulama tekniklerinin yanı sıra güncel malzeme konusunda da uzman bir kadro yer almaktadır. Geleneksel yapı malzemeleri ve yapım teknikleri hakimiyetinin yanında dünyada kullanılan yeni teknikler ve yeni malzemeleri sürekli olarak yakından takip eden Res&Con ekibi, ülkemizdeki kültürel mirasın dünya standartlarında korunması ve yaşatılmasını amaçlamakta ve kendini bu alanda  sürekli dinamik tutmaktadır.

Ayrıca  Res&Con Restorasyon tüm organik-inorganik eser ile mimari yapı elemanlarının proje uygulamalarında alanında uzman bilim kurulu danışman heyeti desteğini de arkasına alarak mesleği disiplinler arası düzeyde  icra etmektedir.

Ülkemizde  kültürel mirasın gelecek nesillere korunarak aktarılmasını temel prensip edinen Res&Con  uygulamalarında var olanın doğallığını bozmadan kimliğini kaybettirmeden korumak ve onarmak (konserve etmek) olarak benimsemiş olup,  tarihi birikimin kent kültürü ve kimliğinin bir parçası olarak restore edilmesi gerekliliğini desteklemektedir.

Temel hedef  eski eser uygulamalarına sürdürülebilir bir dinamizm kazandırabilmektir.